Feel Good – לעצב ללא עצב

בשנים האחרונות חלה עלייה במודעות לסביבה ולשמירה על הטבע. העולם כיום הולך יותר ויותר למגמת הימנעות משימוש בחומרי גלם מן החי ויצירת תחליפים מן הדומם- בתחומי העיצוב, לרבות אופנה, איפור ואקססוריז, מוצרי טכסטיל, אמנות פלסטית ועוד... העניין הוא כבר לא רק מה אנו בוחרים להכניס לגוף, אלא גם במה אנחנו עוטפים את עצמנו ואת הסביבה שלנו. אם חושבים על כך לרגע, יש כאן אפשרות די מדהימה, ליצור לעצמינו סביבה נעימה ונטולת עצב דרך מה שאנחנו לובשים, או בדרך בה אנו בוחרים להלביש את הבית…

הברירה הטבעית, הבחירה הטבעית

לעיצוב הבית תפקיד מרכזי בעיצוב החיים שלנו. מעבר לפאן הפונקציונאלי, בבואנו לבחור את מערכת הישיבה, השידה או השטיח- הצבעים, הצורות, הטקסטורות והחומרים חשובים לנו לא פחות… מחקרים מראים כי לצבע, צורה, מגע (ואפילו לריח) השפעה חזקה על התחושות והרגשות שלנו. זה מאוד משנה לאיזה צבעים אנחנו פוקחים עיניים בבוקר… החושים שלנו מהווים את הקשר בין המציאות הפיזית לזו המנטאלית, באמצעות המוח, לכן לפאן העיצובי תפקיד כה מהותי בבחירת הרהיטים שנכנסים אלינו הביתה; וכולנו מודעים לכך. ועדיין, יש לנושא זה רובד נוסף שאולי אנו מודעים לו קצת פחות… אנחנו מדברים על השפעת חומרי הגלם עצמם, על האווירה העוטפת אותנו…

חי שמח דומם

כאשר נכנסים לחלל מעוצב, ססגוני וחמים- שכל פריט ורהיט בו עשוי חומרים שאינם מן החי, יש לכך השפעה על האווירה, על האנרגיה הסביבתית, ועל כך אחד מאתנו, בעצם. ולמה?

כשהיינו ילדים לימדו אותנו שיש חי, צומח ודומם… כשחומר גלם מעובד והופך למילוי לחומר מילוי לספה, למשל, הוא הופך לדומם. נכון? אממ… כן ולא. מבלי להיכנס לעומק עולם המדע יותר מדי, נציין רק שדומם הוא לא באמת, דומם. כל חומר עשוי ממולקולות המתהוות מאטומים המתחברים זה לזה והנמצאים בתנועה כל הזמן, וכל אטום עשוי ברובו מ… אנרגיה. כך שגם הדומם אינו ממש דומם, ואם מקורו מן החי- הרי שהוא אוצר בתוכו רובד אנרגטי של סבל וכאב. של עצב. וקיימת אפשרות לעצב ללא עצב… להרגיש טוב.

Feel Good

יצירת כל פריט ורהיט שמביא הרמוניה, אנרגיה טובה ואיכות חיים באופן האולטימטיבי, צריך להביא אנרגיית חיים והרמוניה בכל רובד, מהפנים לחוץ… אמנות היצירה של אותם קווים, גוונים וטקסטורות הממלאים את החלל באנרגיה חיובית ובהרגשה טובה, חייבת, לתפישתנו, לבוא לידי ביטוי בכל מרכיבי המוצר-מהבד ועד למילוי ובכל שלבי תהליך הייצור והיצירה- החל מבחירת חומרי גלםבעלי מטען אנרגטי ניטראלי וחיובי. דומם שמקורו בדומם.

Feel Good, Fill Good

אז מעבר לשימוש בחומרים האיכותיים ביותר, בדגמים מעוררי ההשראה, בסגנונות המסעירים ביותר ובקו העיצובי המעניין ביותר… מושקעים כיום משאבים רבים, מחשבה ועשייה- בפיתוח חומרי גלם אלטרנטיביים בתהליכים חכמים, בלעדיים וחדשניים, כגון תחליף מילוי לנוצות המופק בתהליך כה מתקדם, שלא תרגישו בהבדל, שימוש בהדפסים ואיורים מעולם החי המביאים את הצדדים היפים והמשמחים של עולם התוכן הפראי אל המרחב, ומבלי לפגוע בו בשום צורה; ושימוש בבדים מלטפים ונעימים למגע, ללא עור ואפילו ללא דמוי עור, מאחר ומחקרים מראים שהמוח שלנו לא יודע להפריד בין מחשבה למציאות… כך שבהרבה מקרים "דמוי עור" עדיין ישאיר אתכם עם חוויה של עור… ואנחנו יותר בעד להשאיר אתכם עם חוויה של… אור.

(בדולינה מחויבת לאי שימוש בחומרי גלם מן החי בכל המוצרים שהיא מייצרת או מייבאת)

פוסטים נוספים מהבלוג תוכל למצוא כאן:

כתוב/כתבי תגובה

אוהב את המאמר? שתף עם חבריך:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

או חפש מאמרים נוספים: