בחירת בדים נכונה לפינות ישיבה לגינה

שטח הגינה שלנו יקר עבורנו, וכולנו רוצים לנצל אותו נכונה. גם מעצבי פינות ישיבה מעוצבות לגן משתדלים להפוך את הגינה שלנו לשימושית יותר, ולהכניס אליה יותר אלמנטים של נוחות ופינוק וגם, כמובן, עיצוב. פינת ישיבה מעוצבת יכולה לעשות שינוי גדול באופן שבו אנחנו משתמשים בגינה שלנו. פינת ישיבה נוחה תזמין את בני הבית ואת האורחים לצאת לגינה תכופות, והגינה עצמה תהפוך להיות מוקד אירוח מזמין לצד מקום נהדר לברוח אליו מתלאות היום.

אם בחרנו בפינת ישיבה מרופדת, בוודאי שאנחנו מבינים שעלינו לבחור גם בבד שישרת אותנו נאמנה במשך שנים ארוכות. בחירת הבדים לפינת הישיבה צריכה להיות מותאמת לאופי שלנו, אך גם לאופי הגינה ומיקום פינת הישיבה. בעוד שפינת ישיבה שממוקמת תחת שמיים פתוחים תצטרך להיות יותר עמידה ללחות ולנזקי השמש, פינת ישיבה שנמצאת תחת פרגולה או גגון יכולה להיות מבדים פחות עמידים. בשני המקרים, אסור להתפשר על נוחות הבדים. אנחנו לא חייבים לבחור בבד שמרגיש פחות נעים על מנת שהוא יהיה עמיד יותר, משום שייצור הבדים של היום הוא מאוד שונה. קיימים בדים יפיפיים באריגה מצוינת ועמידות רבת שנים שגם יהיו נעימים למגע ונוחים לישיבה.

לפני בחירת בדים לפינות ישיבה לגינה חשבו כיצד תרצו שהגינה שלכם תראה. אם ישנה צמחיה, אולי פרחים שפורחים בגינתכם תכופות ואתם נהנים מהם, התאימו אליה ולו במעט את הבד. מספיק כתם צבע קטן כחלק מהדפס הבד על מנת שהפרחים מיד יבלטו לעין שלנו וינעימו את זמננו בגינה. לחילופין, אם הגינה שלכם ריקה מצמחיה, בחרו צבעים עזים יותר כדי שיעוררו יותר עניין במהלך השהות בגינה. אמנם תמיד נקפיד על בחירה בבדים שימושיים שילוו אותנו לאורך שנים, אך זה לא אומר שהצבעוניות שלהם צריכה להיות משמימה. בדומה לפינות הישיבה בתוך הבית, אל תחששו להוסיף מספר כריות מבדים עמידים על מנת לזרוק על הספות. אלה ישרתו נאמנה את ילדיכם שיביאו אורחים רבים ויחסכו מקומות ישיבה, לצד הנוחות המרבית שהם יעניקו ותחושת הפינוק שתעבור בכם כשתתיישבו בפינת הישיבה שלכם.

בכל מקרה, לפני כל בחירה שכזאת הקפידו להתייעץ עם מומחים בנושא, ואלה יפתיעו אתכם באיכות, עיצוב, צבעוניות ועמידות הבדים המדהימים שתוכלו לבחור מהם.