בדי כותנה

כשאנחנו חושבים על ריפוד לספות, אנחנו חושבים על בדים כבדים, עבים ומסיביים. קשה לנו לדמיין ספה ארוגה בבד עדין ודק, שתחזיק מעמד ותלווה אותנו לאורך שנים. בדים דקים קשורים בדרך כלל למוצרים כמו שמיכות לתינוק או מצעים לחדר השינה, אבל כיום – בזכות טכנולוגיות ייצור מתקדמות, אפשר בהחלט להשתמש בהם גם למוצרי ריהוט שונים בבית ובכך גם לספות.

כמה דברים שלא ידעתם על בדי כותנה דקים

בדי כותנה דקים מגיעים באינספור דוגמאות ודגמים. אפשר למצוא בדים דקיקים וכמעט שקופים שיתאימו דווקא לייצור מוצרים בעולם האופנה, כמו שמלות, חצאיות, חולצות וכדומה. התעשייה מתמקדת כיום גם בייצור של בדים דקים לצרכי עיצוב הבית, אבל לא רק לוילונות, מצעים ומוצרי בד אחרים, אלא גם לשימוש בריפוד הספות שלנו. השינוי הזה נובע מרצון למצוא שפה אינדיבידואלית בעיצוב, לרפד את הספות שלנו בבד נעים ורך, שמגיע בדוגמאות שהן לא תמיד סטנדרטיות ושגרתיות. הייצור המתקדם של כותנה כיום והקשר אל עולם עיצוב הטקסטיל, מובילים לכך שאפשר להשתמש בבדים האלו לריפוד ספות, בלי לחשוש מבלאי מהיר. בדי כותנה דקים משמשים לא מעט לתפירת שמיכות לתינוק שצריכות להיות רכות ועדינות, לתפירת מצעים אחרים או בגדים עדינים, אבל רפד מקצועי ובעל ניסיון יוכל לקחת את הבדים האלו ולהשמיש אותם גם לצרכי ריפוד. הם יכולים לתת נגיעה ייחודית של צבע ועדינות לכסאות ישנים, שמרופדים מחדש בבד חלק ונעים למגע והם יכולים להשתלב בריפוד הספה ליצירת כריות רכות ועדינות או ריפוד מתחלף.

הסוד: לדעת ממי לקנות בד

בדי כותנה דקים אפשר למצוא בלא מעט מקומות. צאו לטיול במרכז תל אביב ותגלו עולם עצום של אפשרויות, אבל כשמדובר בריפוד של ספות כדאי לפנות ישירות לספקים מקצועיים ויצרניים מוכרים ובעלי ניסיון. ספקים מקצועיים יוכלו להתאים עבורכם את הבד, דק ככל שתרצו, לצרכי הריפוד שלכם. הם יוכלו לייעץ לכם באיזה מקרה אפשר להשתמש בבד כותנה דק ובאיזה מקרה עדיף לבחור בדים עבים יותר, הם יוכלו לייעץ בנושא הריפוד עצמו ואילו טכניקות מתאימות לעבודה עם הבד הדק ועוד. בנוסף, אם פונים ישירות לחברות מתמחות, זוכים להכיר עולם שלם של עיצובים שונים ולבחור מתוך קטלוג גדול ואיכותי, טרנדי ועשיר בסגנונות. לא פחות מבחירת דוגמת הבד, חשוב לדעת ממי לקנות את הבד, לוודא שמדובר ביצרן איכותי, שיש לו ניסיון רב עם בדי כותנה.

לא לפחד להתנסות בריפוד ובעיצוב

בשנים האחרונות אנחנו הופכים מודעים יותר לחפצים שמסביבנו. יוקר המחייה, הרצון לפתח סטייל אינדיבידואלי וההכרות המחודשת עם עולם הוינטאג', מביאים לא מעט אנשים לרפד מחדש כסאות וספות שמלווים אותם לאורך שנים, שנמצאו בחנויות יד שנייה או לפעמים אפילו ברחוב. בדי כותנה משתלבים בריפוד מחודש של מוצרי הריהוט האלו ומאפשרים לכם, במחיר לא גבוה בכלל, לתת חיים חדשים לרהיט. הסוד הוא פשוט לא לפחד, לבחון את הבדים האלו, לשחק עם צבעים ודוגמאות ולהחליף כשכבר נהיה משעמם, זה כל הכיף בעיצוב הבית ובריפוד ספות בפרט.